Vítejte na stránkách společnosti
PROVIS s.r.o.

Systém řízení podniku

Microsoft DynamicsTM NAV?

Microsoft DynamicsTM NAV je systém řízení podniku vyvinutý speciálně pro malé a středně velké firmy, jež hledají jedno řešení, které jim pomůže zvýšit produktivitu bez narušování každodenních aktivit.

Microsoft DynamicsTM NAV je lehce přizpůsobitelný požadavkům zákazníků, snadno se ovládá a udržuje. Díky svému otevřenému rozhraní a rozsáhlé aplikační funkčnosti vám Microsoft DynamicsTM NAV umožňuje zkrátit procesy rozhodování, takže můžete rychleji reagovat na nové konkurenční výzvy a chopit se nových tržních příležitostí.

Jistota investice a záruky do budoucnosti

Microsoft DynamicsTM NAV je systém řízení podniku, který díky svým vlastnostem využívá více než 50.000 firem ve více než 40 zemích světa a více než 900 firem v České a Slovenské republice.

Historie Microsoft DynamicsTM NAV sahá do osmdesátých let minulého století, kdy byl v Dánsku představen systém, pro který se nakonec ustálil název NAVISION. Devadesátá léta byla znamením rozvoje systému a jeho expanze na americký trh.

Jedním z klíčových okamžiků v historii NAVISION pak bylo odkoupení celého systému společností Microsoft (rok 2002). Záměrem společnosti Microsoft je unifikovat jednotlivá ERP řešení obsažená v portfoliu Microsoft (obchodně nazvaná jako Microsoft DynamicsTM NAV, Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics GP a Microsoft Dynamics SL) s cílem vytvořit jednotný produkt Microsoft DynamicsTM NAV, který se díky využití „best of“ jednotlivých součástí stane špičkou v oblasti ERP řešení.

Budoucnost systému Microsoft DynamicsTM NAV má stanovenu vizi rozvoje produktu nejméně do roku 2010. Současně s touto vizí se společnost Microsoft veřejně zavázala, že bude poskytovat plnou podporu jednotlivým verzím produktu po dobu 5 let od jejich uvolnění. To vše společně s širokou partnerskou základnou je zárukou vaší investice do systému řízení vašeho podniku.

Komplexní a integrované řešení

Microsoft DynamicsTM NAV je komplexní plně integrované řešení pro podporu aktivit ve všech fázích obchodního procesu. Počínaje CRM, přes prodejní činnosti, řízení dodavatelského řetězce a výroby až po následnou poprodejní podporu. Všechny tyto činnosti jsou samozřejmě integrovány s účetnictvím a doplněny o nástroje pro obchodní analýzy a e-business.

Microsoft DynamicsTM NAV můžete používat v mezinárodním prostředí nejen pro podporu svého podnikání, ale i pro své dceřiné firmy. S jedinou licencí tak můžete řídit libovolný počet subjektů v rámci vašeho holdingu či skupiny.

Microsoft DynamicsTM NAV je integrován s ostatními produkty společnosti Microsoft. Integrace spočívá jak ve snadné výměně dat s kancelářskými aplikacemi jako je Word nebo Excel, tak ve využití ostatních serverových produktů jako jsou Biztalk server (výměna dat typu B2B), SharePoint server (sdílený pracovní prostor) atd.

A navíc – k Microsoft DynamicsTM NAV existuje celá řada doplňkových modulů vytvořených implementačními partnery a certifikovaných společností Microsoft pro bezproblémovou spolupráci s jádrem systému.

Oborové řešení pro výrobní společnosti

Společnost PROVIS jako implementační partner se zaměřuje na implementaci systému Microsoft DynamicsTM NAV v firmách se zakázkovou a malosériovou strojírenskou příp. elektrotechnickou výrobou.

Pro tento typ uživatelů jsme vyvinuli řadu doplňkových modulů, jejichž cílem je usnadnit činnosti, které jsou v tomto typu podnikání specifické. Jde například o funkce:

  • rozšířené plánování zakázkové výroby
  • rozšířenou analýzu potřeb jednotlivých komponent výroby v čase
  • rozšířené kalkulace nákladů
  • interface na CAD systémy
  • rozšířené řízení kooperací
  • rozšířené sledování skutečných nákladů výroby
  • sběr dat ve výrobě s využitím čárových kódů
  • a další.

Portfolio doplňkových funkcí neustále rozšiřujeme dle potřeb a požadavků našich zákazníků.

Vybrané reference

Společnost PROVIS implementovala systém Microsoft DynamicsTM NAV v řadě firem v České republice i v zahraničí. Na implementaci se podílí stabilní tým zkušených konzultantů podporovaný certifikovanými programátory.

NTS Prometal Machining s.r.o.

Firma NTS Prometal je součástí holandské skupiny NTS-Group a sídlí v městě Slavičín ve Zlínském kraji. Svým zákazníkům nabízí široké spektrum výrobních aktivit v procesu obrábění kovových a nekovových materiálů, zpracování plechových dílů a montáže sestav při využití špičkových technologií. Více než 80% své produkce exportuje, zejména do Holandska, Belgie, Německa, Velké Británie, Rakouska a dalších zemí.

Systém Microsoft DynamicsTM NAV je v NTS Prometal používán k řízení podnikových procesů od roku 2004. Pokryty jsou obchodní činnosti, plánování a řízení výroby včetně technické dokumentace, řízení nákupu a expedice. Systém je navíc doplněn o operativní řízení výroby na bázi produktu AHP Leitstand.

Ředitel firmy NTS Prometal pan Ing. Miroslav Štrauf říká:

„Pořád je co vylepšovat. Co mě však těší zejména, je potenciál, který jsme získali nahrazením zbytečné administrativy prací s informacemi. Efektivnost není ovlivněna jen využíváním výrobních zařízení, ale začíná už v kancelářích, při kontaktu se zákazníkem a v plnění obchodních závazků.“

ROBE Lighting s.r.o.

Firma ROBE Lighting s.r.o. je nejrychleji rostoucí výrobce osvětlovací techniky na světě. Vyrábí vysoce kvalitní inteligentní světelné projektory pro zábavní a architektonický průmysl. Výrobky firmy byly použity například při osvětlení akcí Autoshow 2008 v Pekingu, Miss Universe Slovakia 2008, turné „Taking Chance“ zpěvačky Celine Dion apod.

Systém Microsoft DynamicsTM NAV je v ROBE Lighting (včetně obchodního zastoupení ve Velké Británii) používán k řízení podnikových procesů od roku 2005. Pokryty jsou obchodní činnosti, plánování a řízení výroby včetně technické dokumentace, řízení nákupu a expedice. Implementován je také modul Business Analytics pro manažerskou analýzu zejména obchodních dat. V současné době probíhá rozšíření informačního systému o sběr dat s využitím čarových kódů v oblasti řízení zásob.

Výrobní ředitel firmy ROBE Lighting pan David Orság říká:

„Největší výhodu Microsoft DynamicsTM NAV vidím ve sloučení dříve používaných systémů do jednotného prostředí, které je dostupné pro všechna oddělení. Microsoft DynamicsTM NAV nám usnadnil cestu k našim zákazníkům. Dnes dokážeme na požadavky zákazníků reagovat rychleji než dříve a do telefonu jsme schopni v několika minutách slíbit termíny dodávky, které dodržíme. Umožňuje nám to okamžitý přístup k přesným informacím o dostupnosti požadovaného zboží, kdy se na každý požadavek zákazníka dá reagovat prakticky ihned“.

Užitečné odkazy